Miško Rojus

EnglishLietuvių kalba
EnglishLietuvių kalba


Miško rojus - pradžia

Miško poilsiavietė mažame kaime, Rietavo savivaldybėje, pradėta kurti dar 2006m. Judant po mažą žingsnelį čia gimė daug tikrai nemažų dalykų. Iš pradžių tai buvo tiesiog itin apleistas miškas. Savininkams kilo mintis išvalyti ir sutvarkyti šį šabakštyną, bei įsikurti jaukią miško poilsiavietę savo pačių ramiam poilsiui ir meditacijoms. Taip metai po metų išgražintoje miško ir pamiškės teritorijoje atsirado vis daugiau patrauklių objektų. Tai privatus vandens telkinys, didele laužaviete, kubilas, namelis tarp medžių, dar vienu pasakų namelis, kuris iki 2021 rugsėjo buvo virš vandens, didelės supynės visai šeimai, sveikatingumo takas per miško tankmę ir daug kitų dalykų. Pagrindinė idėja – privatumas. Būtent dėl to čia vienu metu priimami tik vieni lankytojai. Miško augalijos įvairovė užburia kiekvieną čia apsilankiusį: botaniką, fotografą, vaistažolių mėgėją, dailininką, menininką, skulptorių arba tiesiog mylintį miško muziką ir nuostabius kvapus. Kiekvienas metų laikas atsineša savo žavesį. Pavasaris – gaivumą, pumpurus, gėles, vaistažoles ir pirmąsias paukščių giesmes. Vasara – nuostabią šilumą, uogas bei maudynes tvenkinyje ar upėje. Ruduo – grybus, konkorėžius, gaivų lietų ir kriokliukus. Žiema – baltą šaltį, ledo traškėjimą ir VISIŠKĄ tylą. Apie 10 metų poilsiavietė buvo naudojama tik šeimininkų asmeniniams poreikiams, tačiau vieną dieną atėjo laikas šią nuostabią vietą parodyti pasauliui! „Miško rojus“ – čia prasideda r a m y b ė . . .

Po kelerių metų pozityvios veiklos bei daugybės įkvepiančių lankytojų atsiliepimų, buvo nuspręsta kitoje miško pusėje atidaryti dar vieną atokią ir privačią poilsiavietę, kuri pelnytai buvo pavadinta “Miško rojus – Šviesa”.

Didelė erdvė

Kadangi miško ir pamiškės teritorija yra labai didelė – net apie 16 ha, čia gali apsistoti ir didesnės kompanijos, nes daugiau nei 7 žmonės, kurie telpa nameliuose, gali miegoti savo palapinėse. Žmonės, mėgstantys stovyklauti, čia tikrai ras daug peno sielai ir erdvės mėgavimuisi gamta. Poilsis kūnui ir sielai be interneto, elektros, santechnikos ir kitų dalykų, su kuriais gyvename kiekvieną dieną. Laužavietė suteiks galimybę mėgautis vakarais prie laužo ar išsivirti skanios vietinių žolelių arbatos, taip pat pasigaminti mėgstamo maisto. Poilsiavietėje su palapinėmis ar kemperiais galima sutalpinti net apie 100 žmonių!!! Taigi, „Miško rojų“ pamėgo net ir Žemaitijos skautai. Čia taip pat vyko jogos stovykla ir net kelerios vestuvės!

 
 

Šalia pamiškėje esančio nedidelio privataus tvenkinio stovi mažas medinis namelis su terasa. Namelis 12 metų stovėjo ant liepto virš vandens, tačiau 2021 metų rugsėjį buvo perkeltas ant žemės. Pats statinys primena pasakų namelį. Įdomi forma ir architektūrinė išraiška puikiai dera prie visos poilsiavietės stebuklingumo. Namelis nedidelis, tačiau ten yra viskas, ko Jums gali prireikti apsistojus. Valgomasis stalas nakčiai užlenkiamas ir pritvirtinamas prie sienos, o nuo kitos sienos atsilenkia dvigulė lova. Šalia galima pridėti čiužinį ir sutalpinti 3 asmenis. Namelis šildomas dujiniu šildytuvu, taigi, ypač jauku žiemą. Čia rasite visus indus, įrankius, patalynę, rankšluosčius, chalatus, pakraunamus LED šviestuvus, powerbank’ą ir kitus būtiniausius daiktus. Terasoje jaukiai ilsisi lauko baldai. Apsistojus šiame namelyje naudositės lauko tualetu ir lauko dušu. Atvykstant iki 3 asmenų galite rinktis, kuriame namelyje norite apsistoti.

 

Visai netoli vandens telkinio slepiasi dar vienas, kiek didesnis namelis. Jame galima apsistoti 4-iese. Viduje yra nuo sienos atlenkiama dvigulė lova, bei sofa-lova. Šiame namelyje yra malkinis pečiukas, kas priduoda daug jaukumo ir galima pasigaminti ar pasišildyti maistą. Taip pat viduje yra biotualetas bei pakraunamas dušas, todėl šis namelis itin populiarus žiemą. Dideli langai suteikia galimybę daugiau laiko praleisti viduje, bet tuo pačiu plačiai matyti gamtą aplink save. Taip pat šio namelio terasoje yra įsikūręs kubilas, o kitoje pusėje namelio – lauko virtuvėlė po stogeliu. Kubilu naudotis gali lankytojai, apsistoję bet kuriame namelyje šioje poilsiavietėje, jeigu rezervuojama 1-3 asmenims, rezervuojant galima pasirinkti, kuriame namelyje apsistoti, o kitas namelis tuo metu būna užrakintas. Kaip ir mažajame namelyje, čia taip pat yra visa patalynė, rankšluosčiai, chalatai, indai, LED šviestuvai, powerbank’as ir visa kita, ko gali prireikti čia atvykus. Šeimininkai stengiasi apgalvoti kiekvieną detalę ir nuolat tobulėti.

Miško gilumoje, nuostabioje proskynoje, jaukiame gamtos glėbyje įkūrėme dar vieną privačią poilsiavietę. “Miško rojus – Šviesa” – tai inovatyvus, išmanus, ekologiškas ir gamtai draugiškas projektas. Save aptarnaujantis namelis yra dviejų aukštų. Pirmame aukšte yra lauko terasa, kur galima pasikabinti hamakus ir patalpa, kurioje įrengtas daugiafunkcinis kambarys. Čia ir svetainė su sofa/lova, ir virtuvėlė, ir dušas, ir krosnelė, ir laiptai į antrą aukštą. Antrame aukšte – miegamasis, kuriame dvigulė lova, du lovos šonuose pridedami (jeigu reikia) čiužinukai, tinkami mažiems ir dideliems, knygų lentyna, pridėta motyvuojančių knygų, dideli stoglangiai dangaus stebėjimui, paslėptas bio-tualetas ir išėjimas į antro aukšto terasą ant stogo, nuo kurios atsiveria labai įdomus vaizdas į mišką iš aukštai. Antro aukšto terasoje ypatingiems pojūčiams įrengtas ir kubilas! Prie šios terasos šono sumontuotas malkų kubilui pakėlėjas. Lauke įrengtas labai gražus lauko tualetas, dartų taikinys, šulinys, didelė laužavietė ir visi indai bei įranga maisto ruošimui virš laužo. Namelis patogiai talpina iki 6 asmenų.